Na słowińskich wydmach można poczuć się jak na prawdziwej pustyni, zwłaszcza w upalne lato. Na szczęście do wody nie jest daleko - z jednej strony faluje Bałtyk, z drugiej rozległe przybrzeżne jezioro Łebsko oraz mniejsze Sarbsko.

Nadmorskie wiatry nieustannie kształtują piaszczyste stoki wydm. Najwyższa, zwana Łącką Górą, osiąga ponad 30 m wysokości. Słowiński Park Narodowy obfituje w botaniczne ciekawostki. Mikołajek nadmorski, malina moroszka, bory bażynowe i torfowiska z owadożerną rosiczką - można tu spotkać te i wiele innych gatunków, o których zwykle tylko czyta się w książkach.

 
 Łeba  ma status uzdrowiska i są w niej sanatoria z kąpielami borowinowymi i masażami. Indiańskie tańce i zabawy oraz prawdziwy saloon w parku rozrywki Western City to tylko niektóre z licznych atrakcji Łeby. Na rozległych plażach tego popularnego kurortu co roku odbywa się słynny konkurs na najładniejszą rzeźbę z piasku.Olbrzymia baza turystyczna co roku przyciaga wczasowiczow juz nie tylko z Polski. Znajdujace sie w poblizu               restauracje Ewa oraz Szlacheckie Gniazdo znane z bardzo dobrej, domowej kuchni. Przez niektórych uznawane za jedne z najlepszych restauracji w kraju, oferujace  catering - organizację przyjęć okolicznościowych, spotkań biznesowych i wesel. Ci ktorzy kochaja jezdziectwo maja w czym wybierac, liczne osrodki oraz stajnie znajdujaca sie w okolicach Ulini oraz Sasina oferuja możliwość jazdy konnej pośród bardzo malowniczego terenu aż do morza. Dla chętnych również nauka jazdy konnej.

 Mierzeja Sarbska
– krajobrazowy krajobrazowy rezerwat przyrody na pograniczu pobrzeży Slowinskiego i Kaszubskiego o powierzchni 546,63 ha. Rezerwat obejmuje nadmorskie ruchome wydmy paraboliczne (o wysokości do 24 m n.p.m.), bor bazynowy, dobrze zachowane płaty brzezin i borów bagiennych. Najbliższe miejscowości to Leba, Osetnik, Sasino i Ulinia. Południowym skrajem rezerwatu przepływa w swym dolnym ujściowym biegu rzeka Chelst
 
 
Pałac w Sasinie został zbudowany w 1862 roku. Położony jest w urokliwym majątku ziemskim 1,5 km od wioski Sasino i 3 km od pełnego morza, czystej plaży z wydmami i latarni morskiej Stilo w Osetniku.
Wieś Sasino położona jest około 9 km na południowy-zachód od miejscowości gminnej Choczewo, w północnej części województwa pomorskiego. Zespół dworsko-parkowy stanowi odrębną osadę, znajdującą się w odległości 1,5 km od wsi Sasino. 
 
 
Latarnia Stilo zbudowana w latach 1904-1906, umieszczona na fundamencie z betonu i z białego marmuru. Wysokość latarni wynosi 34m. Oprócz zadań praktycznych, spełnia również funkcję turystyczną.
 
 
 
TRASA ROWEROWA NR 4 - Leba - Stilo - Ulinia - Szczenurze - Leba (34km). Trasa prowadzi przez rezerwat przyrody "Mierzeja Sarbska", rezerwat "Choczewskie Cisy, latarnię Stilo, Ulinie i pomost na jeziorze Sarbsko.