Ulinia wies kaszubska w Polsce położona w wojewodztwie pomorskim, w powiecie leborskim, w gminie Wicko. Wieś jest częścią składową solectwa Sarbsk. W kierunku północnym od Ulini (nad Baltykiem) znajduje się rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska. W ciągu ostatnich lat w Ulini dokonała się swoista metamorfoza: z zaspanej i leżącej na uboczu wioseczki powstała miejscowość wypoczynkowo-letniskowa z ciągle rozwijaną infrastrukturą turystyczną.
 
 Bliskość morza, Słowińskiego Parku Narodowego, jedynych w swym rodzaju, a zarazem najpiękniejszych w Europie wydm ruchomych, nietypowy mikroklimat z właściwościami leczniczymi, urozmaicona rzeźba terenu, duża powierzchnia lasów, czyste i zdrowe środowisko wzbogacone bryzą morską oraz zabytki kultury. Poza tym: Park Florystyczno-Krajobrazowy "Mierzeja Sarbska" o powierzchni 546,95 ha uznany prawnie w 1976 r.; Rezerwat Florystyczny „Nowe Wicko” o pow. 24,49 ha na zarośniętym jeziorze w gminie Wicko; Rezerwat Torfowiskowo-leśny "Las Górkowski".
  
 Z dniem dzisiejszym jest przygotowywany plan zagospodarowania przestrzennego. Okolo lipca 2012 r nabywca ma mozliwosc zmiany dzialek rolniczych na teren zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej, teren zabudowy uslugowej z towarzyszaca funkcja mieszkalna lub teren zabudowy rolniczej z towarzyszaca funkcja uslug turystycznych.
 
 
 
 
Click here to add text.